Filip - zlati BoberV soboto, 13. januarja 2024, je na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru (UM FERI) potekalo Državno tekmovanje ACM Bober. To je edino slovensko tekmovanje v računalniškem mišljenju.

Našo šolo je uspešno zastopal učenec Filip Judež, ki je osvojil zlato priznanje. Za ta izjemen dosežek mu iskreno čestitamo.

Letos je na šolskem tekmovanju tekmovalo 28.842 tekmovalcev osnovnošolcev in srednješolcev iz cele Slovenije. Na državno tekmovanje se jih je uvrstilo le 294 tekmovalcev, kar je le dober odstotek. Že sama uvrstitev na državno tekmovanje je izjemen dosežek,

Na spletni strani Rezultati 2023/2024 so objavljeni tudi uradni rezultati tekmovalcev.