V četrtek, 21. 5. 2020, sta našo šolo obiskala Igor Zorčič, predsednik Državnega zbora, in Gregor Macedoni, župan MO Novo mesto. Zanimalo ju je, kako poteka pouk v 1. triadi po odpravi strogih ukrepov za zajezitev epidemije virusa COVID-19. Na šoli smo uvedli vse ukrepe, ki jih priporočata NIJZ in Zavod za šolstvo RS. Ravnateljica Marta Pavlin je predstavila organizacijo dela po vrnitvi učencev in učiteljev v šolske prostore po osmih tednih pouka na daljavo. Nekaj besed je namenila tudi siceršnjim uspehom naših učencev. Gosta sta bila povabljena v učilnice, kjer sta se lahko prepričala, da učenci in učitelji resno izvajamo ukrepe za ohranitev zdravja. Prvošolci so jima zapeli in deklamirali.

Igor Zorčič in Gregor Macedoni sta po ogledu šole in seznanitvi z novo organizacijo dela izrazila zadovoljstvo, da znamo lepo skrbeti za staro šolsko stavbo ter prilagoditi in nadaljevati delo tudi v najbolj nepričakovanih in stresnih okoliščinah.

Več slik si oglejte v fotogaleriji.

 

 

 

 

(Skupno 408 obiskov, današnjih obiskov 1)