Natečaj Evropa v šoli 2018/2019 je bil povezan s 5. ciljem trajnostnega razvoja – Enakost spolov, katerega glavni namen je doseči enakost spolov ter krepiti vlogo vseh žensk in deklic in je nosil naslov Snemimo roza-modra očala: Ustvarjajmo družbo enakih možnosti in priložnosti za dekleta in fante.

Natečaja so se udeležili tudi učenci OŠ Center. Na regionalno raven smo poslali 16 del:

  • 1. triada: pet likovnih del, ki so jih ustvarili:

Aleksandar Milenković, Alja Gros, Lara Jug, Sara Ramuta in Erazem Sinur;

  • 2. triada: pet likovnih del, ki so jih ustvarili:

Nina Bajec, Maša Rozman, Tina Radkovič, Neža Skvarč in Doris Župarić;

  • in pet literarnih del, ki so jih ustvarili:

Sofija Brkič Strman, Julija Judež, Lana Koligar, Ana Palka in Zoja Tekstor;

  • 3. triada: eno likovno delo, ki ga je ustvarila Otilija Mežan.

 

Regijska ocenjevalna komisija je izbrala tri dela naših učencev in jih posredovala Nacionalnemu odboru natečaja Evropa v šoli.

Na državno raven so se uvrstile: Alja Gros (2. b), Lana Koligar (4. b) in Julija Judež (5. b).

 

Naši učenci so se 10. maja 2019 v Festivalni dvorani Pionirskega doma v Ljubljani udeležili zaključne prireditve natečaja Evropa v šoli, na kateri so najboljšim mladim ustvarjalcem likovnih, literarnih, fotografskih, video, projektnih in povezovalnih del podeljeni priznanja in nagrade. Prisotne so nagovorili predsednica Zveze prijateljev mladine Slovenije Darja Groznik, podpredsednik vlade RS in zunanji minister dr. Miro Cerar ter zagovornik načela enakosti Miha Lobnik. Za povezovanje prireditve in kulturni program, v katerem so nastopili  z dramsko, pevsko, plesno in folklorno točko, so poskrbeli učenci OŠ Artiče.

V preddverju Festivalne dvorane smo si ogledali tudi razstavo izbranih likovnih del natečaja.

 

Helena Dugonjić, mentorica natečaja Evropa v šoli

(Skupno 75 obiskov, današnjih obiskov 1)