1. aprila 2019 je potekalo meddržavno tekmovanje (ki šteje kot svetovno prvenstvo) v Hitrem in zanesljivem računanju v mestecu Kilingi-Nomme v Estoniji.

Na to tekmovanje sta v spremstvu staršev odpotovala tudi dva učenca 7. a razreda naše šole: Tin Bevc Taraniš in Tija Žura.

V letošnjem šolskem letu sta na tem tekmovanju prestopila v starejšo starostno kategorijo, kjer sta se v hitrem računanju na pamet pomerila z najboljšimi učenci 8. in 9. razredov ter  srednješolci iz Latvije, Litve, Estonije, Belorusije, Ukrajine, Gruzije in Slovenije.

V pripravah na to tekmovanje sta poleg vseh ostalih obveznosti v nekaj tednih morala osvojiti tudi računanje s celimi števili, ki je sicer učna snov za 8. razred.

Kljub višji zahtevnosti tekmovanja sta dosegla lep uspeh: Tin je z novim osebnim rekordom 25 478 točk  zasedel 9. mesto, Tija 15. mesto.

Sicer je 25- članska slovenska reprezentanca na tem tekmovanju letos osvojila eno srebrno in dve bronasti medalji.